ILO SCORE Programı, Türkiye’deki KOBİ’lerin verimlilik ve çalışma koşullarını artırma çabalarına destek olmaya devam ediyor

ilo-scoreILO SCORE Programı Türkiye Pilot Uygulaması kapsamında, 15-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da Eğiticilerin Eğitimi ve Firma Eğitimleri faaliyetleri gerçekleştirildi.

Yerinde Firma ziyareti ve sınıf ortamı eğitimlerden oluşan faaliyete, INDITEX’in Türkiyedeki üretici tedarikçisi olan firmalardan çalışanlar katıldı.

ILO ve INDITEX, SCORE Programının Türkiye’deki INDITEX Tedarikçisi firmalarda uygulanması alanında işbirliği içerisindeler ve bu işbirliği; katılımcı firmalardaki çalışma koşullarının ve verimliliğin artırılmasını ve aynı zamanda bu iş yerlerindeki temel çalışma hayatı hak ve presniplerinin desteklenmesini amaçlıyor.

SCORE LOGO-fav-sentSCORE Programı, ILO’nun 10’dan fazla uygulamakta olduğu küresel ölçekli bir programıdır ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler’deki çalışma koşullarının ve verimliliğin artırılması amacını taşır ve bunu işletmelere sağladığı danışmanlık ve de sınıf ortamı eğitimler aracılığı ile yapar. Program boyunca, işyerinde işbirliği, toplam kalite yönetimi, temiz üretim, adil İnsan Kaynakları Politika ve Uygulamaları, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi konular ele alınmaktadır.