Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı Türkiye Ofisi “Sosyal Uyum’a Giden Yollar” Konferansı’nda

SocialCohesion_5

 

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından yürütülen ve toplumsal uyumu yaygınlaştırmayı amaçlayan “Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için Eğitim Programı”nın “Sosyal Uyuma Giden Yollar” başlıklı kapanış konferansı 10-11 Nisan tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi.

Konferans, GIZ BILSY tarafından Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Uygulama ve Araştırma Merkezi (HUGO) ve sivil toplum kuruluşu Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ortaklığında gerçekleşti.

“Sosyal Uyuma Giden Yollar” konferansının “Paylaşılan Kimlik: Gönüllülük ve Gençlik” panelinde Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Türkiye Program Sorumlusu Nil Memişoğlu Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı tarafından hazırlanan “2018 Dünyada Gönüllülüğün Durumu Raporu”nun önemli noktalarını sundu ve sosyal uyumda gönüllülüğün yarattığı fırsatları, karşılaşılan güçlükleri ve yeni yaklaşımları ele aldı. Sunumun ardından dinleyicilere Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı Türkiye Ofisi tarafından hazırlanan bilgi yarışmasını düzenleyen Memişoğlu salonda eğlenceli dakikalar yaşattı.

“Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için Eğitim Programı”nın (BILSY) “Sosyal Uyuma Giden Yollar” başlıklı kapanış konferansı sosyal uyum alanında faaliyet gösteren siyaset, bilim, sivil toplum ve uluslararası kurumlardan temsilcileri bir araya getirdi.