ILO Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktöründen ILO Ankara Ofisine Ziyaret

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Heinz Koller ILO Türkiye Ofisini ziyaret etti. Koller Türkiye ziyareti kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile de görüşecek.


ANKARA- Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Heinz Koller ILO Türkiye Ofisini ziyaret etti. ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan tarafından karşılanan Koller ILO Ankara ekibiyle bir toplantı yaptı. Ofisin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi veren Türkiye Direktörü Özcan ofisin çocuk işçiliği ile mücadele, kadın istihdamının teşviki ve sosyal diyalog konularındaki çalışmalarının yanısıra özellikle son dönemde mülteciler konusundaki projelerine dikkati çekti. Özcan “Şu anda projelerimizin yüzde yetmişbeşi mültecilerle ilgili“ diye konuştu.

Koller akabinde ekibe ILO’nun 2019 vizyonu hakkında bir sunum yaptı. Koller, “Hakkını vermek gerekir ki Türkiye mülteciler konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor. ILO Türkiye Ofisi de sadece mülteciler konusunda değil diğer alanlardaki projelerinde de oldukça başarılı.” dedi.

Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktör Yardımcısı Maurizio Bussi ise Avrupa bölgesinin önceliklerini ekiple paylaştı.

ILO, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 25-26 Nisan tarihlerinde Ankara’da düzenlenen göç ve sosyal güvenlik temalı “7. Uluslararası Sosyal Güvenlik” sempozyumunun davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Koller, sempozyumun açılış konuşmasını yapacak. Koller Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile de görüşecek.

Türkiye programının üçüncü gününde Koller Gaziantep’te temaslarda bulunarak ILO’nun bölgedeki faaliyetlerini yerinde görmüş olacak.