ILO Türkiye Direktörü Özcan İstanbul Gençlik Festivalinde Gençlere Tecrübelerini Aktardı

Ozcan youth conf

ILO Türkiye Direktörü Özcan İstanbul Gençlik Festivalinde Gençlere Tecrübelerini Aktardı

-Özcan: “Hayalim hep insanlara faydalı olabilmekti. Bugün, sosyal adaleti temel prensip edinmiş herkesin insana yakışır işlerde çalışmasını teşvik eden bir kurumda çalışıyor olmak bu hayalimi gerçekleştirmemi sağlıyor”

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Direktörü Numan Özcan Mayıs ayında İstanbul Gençlik Festivalinde gençlerle buluştu.

Üçüncü kez düzenlenen Festivalde Borsa İstanbul Söyleşileri (BistTalks) kapsamında gençlerle bir araya gelen Özcan “Benim hayalim hep insanlara faydalı olabilmek ve faydalı olabileceğim işlerde çalışmaktı. Bugün sosyal adaleti temel prensip edinmiş, herkesin insana yakışır işlerde çalışmasını teşvik eden bir kurumda çalışıyor olmak bu hayalimi gerçekleştirmemi sağlıyor” diye konuştu.

“Hayal Edenler” teması altında gerçekleşen söyleşide Özcan hem ILO’nun dünyada ve Türkiye’de neler yaptığını anlattı hem de kendi kariyer geçmişinden yola çıkarak tecrübelerini gençlerle paylaştı. “Gençlerimize hayal etmeyi öğretip, hayal ettikleri geleceği inşa edebilecekleri bir dünya bırakmalıyız” mesajıyla yola çıkan BistTalks kapsamında ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, GP-Trust Kurucusu Pınar Eczacıbaşı, Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol gençlerle buluşarak hayallerine ortak oldu.

-Türkiye’nin En Büyük Gençlik Festivali

Gençleri bir araya getirmek üzere üçüncü kez organize edilen Festivalin açılışı 2 Mayıs Çarşamba akşamı geniş bir katılımla yapılmıştı. Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Festival 6 Mayıs Pazar günü sona erdi. Festivalde spor, sanat, sanal gerçeklik gibi birçok alanda farklı etkinlikler ve konserler yer aldı. Çeşitli kurumlar gençlere meslek seçimlerinde fikir vermek üzere alanda tanıtım yaptı. Festival kapsamında Galata Kulesi her akşam renkli ışık oyunlarına sahne oldu.