Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi İzmir Gençlik Merkezi’mizi ziyaret etti

IMG_6751Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima, UNFPA Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa ile birlikte İzmir’de bulunan Bulut Öncü Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezimiz, UNFPA Türkiye’nin uygulayıcı ortağı Toplum Gönüllüleri Vakfı – TOG tarafından Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği / Y-Peer Türkiye ortaklığında yürütülmektedir.

Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen Bulut Öncü Gençlik Merkezi, genç dostu sağlık bilgisi, danışmanlık, yönlendirme; psikososyal destek hizmetleri, kişisel gelişim atölyeleri, mesleki, sanatsal, kültürel & sportif çalışmalar, birlikte yaşam ve sosyal destek hizmetleri sunuyor.

Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima “Bulut Öncü Gençlik Merkezi’ni ziyaret ettiğim için çok mutluyum. Sizlerin mutlu yüzlerinizi görünce daha da mutlu oldum. Bu merkezin sunduğu hizmetler yardımıyla İzmir’de daha huzurlu bir yaşamınız olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cömert katkıları sayesinde Suriyeli göçmenlere ulaşan ve sağlık hizmeti sunabilen UNFPA Türkiye Bulut Öncü Gençlik Merkezi’mizin hayata geçmesine imkan veren Japonya Hükümeti’ne ve vakit ayırıp bizi ziyaret eden Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima’ya teşekkür ederiz.