UNIDO Türkiye’de Kalıcı Organik Kirleticiler konusunda eğitimler düzenliyor

unido6Kalıcı Organik Kirleticiler (KOK) Stoklarının Bertarafı ve KOK Salımlarının Azaltıması Projesi kapsamında ,Türkiye’de Endüstride Üretimde İstenmeden Ortaya Çıkan KOK Salımlarına İlişkin UNIDO Eğitim  Programı   22 Şubat-24 Şubat 2017 tarihlerinde Safranbolu Hilton Garden-Inn Otelinde ve KARDEMIR tesislerinde gerçekleştirildi.

Eğitime, Proje Yüklenicisi Dekonta Firması Proje Müdürü Vojtech Musil , Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı Proje Teknik Koordinatörü Şenol Ataman , Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın  açılış konuşmaları ile başlandı.

Eğitimin ilk iki günü Prof. Dr. Ivan Holoubek, Kalıcı Organik Kirleticilere (KOK) Giriş, Kalıcı Organik Kirleticiler hakkında Stockholm Sözleşmesi’ne (SC) Giriş, Mevcut En İyi Tekniklere (BAT/MET) ve En İyi Çevresel Uygulamalara (BEP/EÇU) Giriş, İstenmeden ortaya çıkan KOK’lerin (uPOPS) Envanteri , Endüstriyel baca emisyonlarından numune alınması ve analiz edilmesi konularında sunumlarını gerçekleştirdi.

Eğitimin 3. günü katılımcıların emisyon ölçüm işlem yaklaşımını adım adım inceledikleri  pratik eğitim tamamlandı. Bu pratik eğitim kısmen içeride ( sunum, tartışma vb…), kısmen KARDEMİR tesis sahasında (seçilmiş bacada devam etmekte olan ölçüm) yapıldı ve KARDEMİR firmasınının kurulumuna dair sunumlar gerçekleştirildi.

Eğitimdeki sunumlara ve videolara en kısa süre içerisinde websitemizden ulaşılabilecektir.