UNIDO’dan Organize Sanayi Bölgelerine eğitim

unido4Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi kapsamında enerji yönetim birimlerinin kapasitesini artırmak amacıyla test ve ölçüm ekipmanları devri yapılan 6 adet Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ne yönelik eğitim verildi.

İnfrared kamera, infrared termometre, ultrasonik sıvıölçer, enerji analizörü, çok fonksiyonlu HVAC cihazı, bacagazı analizörü, ultrasonik sızıntı dedektörü, takometre, iletkenlik ölçerden oluşan toplam 9 cihazlık ölçüm seti daha önce düzenlenen bir eğitim sonunda belirli kriterlere göre seçilen 6 OSB’ye teslim edilmişti.

6 OSB bünyesindeki enerji yönetim birimlerinde görevli personelin yetkinliklerini artırmak amacıyla bu defa bir haftalık bir eğitim verildi.

8. Enerji Verimliliği Haftası’nda 9-13 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimde basit enerji etüdü, ölçme, değerlendirme ve finansal analiz konuları kapsandı. Ayrıca çalışma kapsamında Gebze OSB ve iki sanayi tesisi ziyaret edilerek uygulama eğitimi gerçekleştirildi.

Söz konusu eğitimlerin yeni seçilmiş 5 OSB’nin enerji yönetim biriminde olan enerji yöneticilerine de verilmesi planlanıyor.