UNIDO’nun 50.Yıl Dönümü ve GCIP Küresel Temiz Teknoloji Programı Ödül Töreni

gcip22 Aralık 2016 tarihinde Ankara Swiss Hotel’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’nün de katılımı ile, Global Cleantech Innovation Programme (GCIP)’in ödül töreni gerçekleştirildi ve ardından UNIDO’nun 50. kuruluş yıl dönümü kutlandı.

UNIDO Türkiye Ofisi tarafından 2014 yılında yürütülmeye başlanan, GCIP Küresel Temiz Teknolojiler İnovasyon Programı (Global Cleantech Innovation Programme) temiz teknolojiler alanında faaliyet gösteren tüm girişimcileri, çevreye duyarlı üretim gerçekleştirmeleri ve girişimlerini hızlandırmalarını desteklemektedir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayesinde ve TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde gerçekleşen bu program, aynı zamanda T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Çevre ve Sehircilik Bakanlığı, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, KOSGEB ve TTGV gibi konu ile ilgili önemli paydaşları aynı çatı altında toplamayı başarmıştır. Bu program kapsamında, 22 Aralık 2016 tarihinde, Ankara Swiss Hotel’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’nün katılımlarıyla gerçekleşen törenle, Global Cleantech Innovation Programme (GCIP)’in ödül töreni gerçekleşti ve aynı zamanda UNIDO’nun 50.yıl dönümü kutlandı.

Finale kalan 10 finalist takımın arasından, su verimliliği kategorisinde birinci seçilen takım, NG Biyoteknoloji, 50.000 TL olan Ulusal Birincilik Ödülüne sahip oldu. Ulusal Birinci ve Ulusal İkinci olan ekiplerimiz GCIP-2016’in uluslararası aşaması olan ve 13- 19 Şubat 2017 tarihlerinde San Francisco’da düzenlenecek olan Global Forum-2016’da ülkemizi temsil etme fırsatını yakalarken aynı zamanda küresel yatırımcılar, iş çevreleri, uluslararası mentorlar ile tanışarak küresel platformda diğer ülke birincileri ile yarışma olanağı bulacak.